Toskania dla miłośników sztuki

muzeum sztuki Praga
Praskie atrakcje. Muzeum Sztuki Zdobniczej
1 marca 2016
postmodernizm Poznań
Problem w rozumieniu słowa postmodernizm
29 marca 2016

Toskania dla miłośników sztuki

toskania dla miłośników sztuki

Dla miłośników sztuki Włochy już dawno stały się atrakcyjnym kierunkiem wypraw. Szczególnie wielkim uznaniem cieszy się tu Toskania – kraina, która może oczarować zarówno swą kulturą, jak i pięknymi zabytkami. Dlaczego wycieczki śladami kultury tego regionu cieszą się tak wielką popularnością? Za co miłośnicy sztuki tak cenią Toskanię?
Toskania to przede wszystkim włoski region, który kojarzony jest ze wspaniałą architekturą oraz wspaniałymi placówkami muzealnymi. Wizyta w Florencji to wyjątkowe przeżycie dla każdego pasjonata sztuki, choć i w innych miastach czeka wiele atrakcji tego typu. Jest też Toskania krainą znaną ze wspaniałych fresków. To one stały się jej symbolem, one też cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony turystów.

Toskania przyciąga też tych, którzy w czasie wycieczki po terenie państwa włoskiego chcą ujrzeć miejsca, które tak często służą jako sceneria znanych filmów. To właśnie tu kręcono sceny do słynnego „Hannibala”, tu również powstawały ujęcia do „Angielskiego pacjenta”. Możliwość ujrzenia miejsc znanych z wielkiego ekranu staje się w efekcie dodatkową zachętą dla turystów. W Toskanii wiele atrakcji czeka też na miłośników opery. Dla nich głównym celem wycieczki jest zazwyczaj Florencja – miasto, w którym ta sztuka zaczynała się rozwijać i w którym do dziś zajmuje bardzo ważne miejsce. Dodatkową atrakcją są różne festiwale, w których z pewnością warto wziąć udział.

Comments are closed.