Praskie atrakcje. Muzeum Sztuki Zdobniczej

opera berlin
Opera Państwowa w Berlinie
18 lutego 2016
toskania dla miłośników sztuki
Toskania dla miłośników sztuki
15 marca 2016

Praskie atrakcje. Muzeum Sztuki Zdobniczej

muzeum sztuki Praga

Jest jedną z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Praga. Muzeum Sztuki Zdobniczej chętnie zwiedzają ci turyści, których sztuka użytkowa faktycznie interesuje, jak i ci, którzy w czasie wycieczki po czeskiej stolicy chcą zobaczyć możliwie jak najwięcej ciekawych miejsc. Muzeum Sztuki Zdobniczej z pewnością zasługuje na uwagę, a biura podróży nie bez powodu zachęcają swych klientów do zwiedzania tego miejsca. Wspaniałe zbiory mają wiele uroku, a ich wartość jest ogromna. Założona pod koniec XIX wieku placówka może się dziś pochwalić unikalną ekspozycją, obok której nie można przejść obojętnie.

Można tu zobaczyć wiele ciekawych przykładów dawnego rzemiosła i wzornictwa, a znajdujące się w muzeum eksponaty pochodzą z czasów średniowiecza aż po czasy współczesne. Dzięki temu można zobaczyć, w jaki sposób zmieniała się ta dziedzina sztuki. Tekstylia, moda lat 20-tych oraz osiągnięcia czeskiej grafiki – oto tematyka, która wśród zwiedzających cieszy się największym zainteresowaniem. Uwagę przyciąga tu również Sala Czasomierzy, w której największą atrakcją jest wiedeński zegar stołowy z XVIII wieku.
Takie miejsca, jak Muzeum Sztuki Zdobniczej, sprawiają, że Praga staje się jeszcze ciekawszym miastem. Nic dziwnego, że biura podróży organizujące wycieczki na jej teren starają się tak układać programy, by znalazło się w nich miejsce i na wizytę w tym muzeum.

Comments are closed.